Witamy na stronie

Fundacji Tornister Młode Media


"Żyj tak, abyś po latach mógł powiedzieć - przynajmniej się nie nudziłem"

Forrest Gump:

Witam wszystkich, zarówno Tych którzy są zainteresowani pracą fundacji, jak i Tych którzy są na tej stronie przez przypadek :-)

Razem z moim przyjacielem Andrzejem Lisieckim powołaliśmy do istnienia Fundację TORNISTER Młode Media.

Naszym celem jest wsparcie dla dzieci i młodzieży, seniorów, nauczycieli, rodziców, którzy tak jak my dostrzegają wartość sztuki filmowej i jej potencjał w edukacji. Dziś każdy z nas ma przy sobie doskonałe narzędzie jakim jest kamera w telefonie komórkowym, którą można wykorzystać do stworzenia ciekawego materiału. Wystarczy tylko zmontować obrazki, udźwiękowić i można już oglądać na małym czy dużym ekranie. My jesteśmy po to by razem z Tobą na naszym zawodowym sprzęcie i legalnym oprogramowaniu zrobić jeszcze więcej. Masz pomysł czy temat zadzwoń. Na pewno pomożemy.

Radek Nawrocki

Prezes Fundacji Tornister

NAUKA PRZEZ PRACĘ

Wierzymy, że edukacja audiowizualna jest podstawą nowoczesnego nauczania. Nauka zasad budowania, komponowania i publikowania audiowizualnego utworu, w formie prezentacji czy wizualnej instrukcji są istotnymi elementami każdego projektu. Niezależnie od wykonywanego zawodu, dotyczy to zarówno architektów, muzyków, lekarzy, grafików, malarzy, projektantów, inżynierów jak i przyszłych artystów.

Aby zaistnieć na konkurencyjnym rynku, musimy biegle posługiwać się nowoczesnymi narzędziami komunikacji, musimy w atrakcyjnej formie poinformować świat o swoim projekcie i dotychczasowych osiągnięciach, musimy pokazać się za pomocą atrakcyjnego, dobrze skonstruowanego, poruszającego emocje odbiorcy komunikatu.

Muzycy muszą realizować teledyski, inżynierowie filmy edukacyjne, architekci wirtualne i interakcyjne modele ich projektów. Obecnie każdy projekt wymaga reklamy, a jej najefektowniejszą formą jest film.

NASZ CEL TO

Podejmowanie działań edukacyjnych związanych z filmem oraz produkcją filmową, fotografią cyfrową,komputerową, dźwiękiem, które mogą się przyczynić

do rozwoju nowych, ważnych dla kultury kierunków i stylów.

Działanie na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i wykluczonych społecznie.

Aktywizacja społeczności lokalnej.

Umożliwienie i ułatwianie ludziom starszym dostępu do zdobyczy nowoczesnej nauki i techniki, zajęć z kamerą, aparatem czy komputerem.

Podejmowanie działań związanych z filmem, kulturą isztuką skierowanych i odpowiadających na potrzebyosób niepełnosprawnych.

Promocja regionu gnieźnieńskiego, wielkopolskiego i

jego dorobku kulturalnego.

REALIZUJEMY CELE POPRZEZ

Warsztaty filmowe, fotograficzne, scenariusz, reżyseria, make up filmowy, praca z kamerą, FX, montaż filmowy na legalnym oprogramowaniu adobe , dźwięk w filmie.

szkolenia, konsultacje, wykłady, prelekcje, konferencje, spotkania z ludźmi filmu, fotografii, muzyki, sztuki.

organizowanie koncertów, występów, wystaw, wernisaży prac twórców w kraju i zagranicą, wspieranie rozwoju edukacji filmowej w szkołach podstawowych, gimnazjalnych szkołach ponadgimnazjalnych oraz ośrodkach kultury, stowarzyszeniach.

Stworzenie Gnieźnieńskiej Telewizji Internetowej