NASZE PROJEKTY

styczeń 2023

Efekt warsztatów z efektów filmowych średniozaawansowanej grupy gnieźnieńskiej zdolnej młodzieży. Praca z dronem i efekt tilt-shift, Gniezno w miniaturze.


czerwiec 2022


Interaktywna przestrzeń stworzona przez nas dla CKZiU w Gnieźnie. Idźcie i zobaczcie jak piękny jest świat technologii i to to w naszym mieście! Wiedzieliście, że szkoły techniczne mają tak nowoczesne zaplecze, tak wyśmienitą kadrę? Jeśli nie to zapraszamy na: "Spacerkiem po CKZiu"

:-)


styczeń 2022


Zapraszamy na kurs.

Cena: podstawowy -400zł czas kursu 5h

rozszerzony 1500zł czas kursu 15h

Wystawiamy fakturę VAT

Środki przeznaczamy na działalność statutową fundacji


grudzień 2021


Hej, płyta "Kolędogranie" już się kopiuje w wydawnictwie Vega w Poznaniu. Kilka słów o tym projekcie. Płyta CD z kolędami została zarejestrowana w N-di Studio, ma być "cegiełką", z której całkowity dochód chcemy przeznaczyć na pomoc świąteczną dla rodziny z Gniezna, znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Po co płyta...? Można wysłać sms, zbierać pieniądze do puszki.. Myślę, że lepsze było "skrzyknięcie" grupy osób, aby stworzyć coś wspólnie dla kogoś. Trzeba wyjść z domu, nauczyć się czegoś, wystawić na opinię, ocenę itd. To chyba bardziej cieszy. Mamy świadomość niedoskonałości wykonań, ale nie o sztukę przez duże "S" nam chodziło. Oprócz ludzi zaprawionych w "boju", w nagraniach brały udział dzieci, które pierwszy raz stanęły przed mikrofonem. Bierzcie to pod uwagę przy ewentualnym zakupie płyty-cegiełki. Chodzi o pomoc dla kogoś w potrzebie!

Otwórzcie swoje serca

w przedświątecznym, magicznym czasie!!!!!


Za chwilę podamy adresy gdzie będzie można nabyć płytę.

listopad 2021

Ten projekt tworzyliśmy z młodymi ludźmi w ramach warsztatów VR.

Środki otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Gniezna, dzięki którym powstała aplikacja:

Gnieźnieński Wirtualny Muzyczny Młyn

Zapraszamy, zwiedzajcie i poznawajcie historię gnieźnieńskiej muzyki i oczywiście historię młynarstwa w Polsce :-)

Specjalne podziękowania dla Muzeum Młynarstwa w Jaraczu!


listopad 2021

Próbka gry edukacyjnej


maj 2021

To nasz najnowszy projekt zrealizowany w ramach dotacji środków Miasta Opole na realizację zadania publicznego kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Jeśli nigdy nie miałeś okazji być za kulisami teatru, a w szczególności teatru lalek to odwieź nasz wirtualny spacer i przenieś się w magiczny wirtualny tour, dotknij lalek, kostiumów, dekoracji. Może masz okulary VR? Załóż je i poczuj Klimat Sztuki!

ZAPRASZAMY!


marzec 2021

Dziś prezentujemy Państwu nasz projekt, który powstał dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Żninie w ramach w ramach realizacji zadania publicznego ochrony dóbr kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego.

Kiedy w kraju są wielkie ograniczenia, wiele ośrodków kultury jest zamknięte, my umożliwimy Państwu przeniesienie nie wirtualnie do żnina, do żnińskiej baszty.

Miłego zwiedzania!! :-)


styczeń 2021

Warsztaty online dla młodzieży. Powstał clip dla WOŚP Gniezno.

Dużo pracy, wspólnej orki, ale jesteśmy zadowoleni z efektu. Dziękujemy naszemu opiekunowi za cierpliwość i wyrozumiałość.


grudzień 2020

W ramach zadania publicznego miasta Gniezna w 2020 roku otrzymaliśmy dofinansowanie na projekt pod tytułem:

"Dwa Talary"

Celem projektu jest stworzenie klipu muzycznego.

Działania projektowe mają na celu animacje współpracy lokalnych artystów reprezentujących różne środowiska artystyczne (poezja śpiewana, klasyka, hip-hop, folk). Skomponowanie, nagranie i umieszczenie w Internecie kilkuminutowego utworu muzycznego stworzonego we współpracy lokalnych muzyków i realizatorów dźwięku oraz zrealizowanie obrazu filmowego do powstałej piosenki.

Kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia będzie Aleksander Schmidt, lider projektu autorskiego Tom Bishop, a ślady muzyczne planuje się zarejestrować w lokalnym studiu muzycznym Hurtownia Dźwięków gnieźnieńskiego basisty Kajetana Święcichowskiego. Warstwą filmowo, medialną zajmie się Fundacja Tornister Młode Media.

Ostatnim etapem działań jest umieszczenie utworu na platformie Youtube na kanale Tom Bishop i Fundacji Tornister.


październik 2020

W ramach zadania publicznego pod tytułem "PRZEMIANA" miasta Gniezna w 2020 roku otrzymaliśmy dofinansowanie na projekt pod tytułem:

Stworzenie kolażu muzyczno-filmowego

Celem projektu jest stworzenie kilkuminutowego artystycznego kolażu muzyczno-filmowego.

Działania projektowe mają na celu animacje współpracy lokalnych artystów reprezentujących różne środowiska artystyczne (poezja śpiewana, klasyka, hip-hop, folk). Skomponowanie, nagranie i umieszczenie w Internecie kilkuminutowego utworu muzycznego stworzonego we współpracy lokalnych muzyków i realizatorów dźwięku oraz zrealizowanie obrazu filmowego do powstałej piosenki.

Kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia będzie Aleksander Schmidt, lider projektu autorskiego Tom Bishop, a ślady muzyczne planuje się zarejestrować w lokalnym studiu muzycznym Hurtownia Dźwięków gnieźnieńskiego basisty Kajetana Święcichowskiego. Warstwą filmowo, medialną zajmie się Fundacja Tornister Młode Media.

Ostatnim etapem działań jest umieszczenie utworu na platformie Youtube na kanale Tom Bishop i Fundacji Tornister.


wrzesień 2020

W ramach zadań publicznych powiatu wrzesińskiego w obszarze kultury, sztuki i ochrony tradycji w 2020 roku otrzymaliśmy dofinansowanie na projekt pod tytułem:

"WIRTUALNIE I TRÓJWYMIAROWO

W OBRONIE MOWY OJCZYSTEJ"

Projekt ten ma być nowoczesną formą przekazywania wiedzy historycznej uczniom szkół podstawowych i średnich oraz miłośnikom historii. Odtwarzany na smartfonach, komputerach, tabletach oraz w wersji VR pozwala przenieść się w czasie i mimo pandemii znaleźć się - choć wirtualnie- w murach szkoły katolickiej we Wrześni.

tu link do pobrania:


kwiecień 2020

W pandemii nie śpimy

clip w tej wersji powstał w czasie pandemii 2020, w czasie trudnym dla muzyków, artystów i twórców. Wszystkie materiały filmowe i dźwiękowe zostały zarejestrowane w domach artystów, przy pomocy ich smartfonów.

wykonanie: Kwartet ProForma

https://www.facebook.com/kwartetproforma

Przemysław Lembicz śpiew, gitara

Wojciech Strzelecki gitara basowa, śpiew

Marcin Żmuda piano

----------------------------------------------

Przyjaciele:

Miłosz Dziurleja akordeon

https://www.facebook.com/miloszdziurleja

Chór Metrum pod dyrekcją Jarosława Krenza

https://www.facebook.com/chor.metrum.gniezno

----------------------------------------------

Postprodukcja filmowa: Fundacja Tornister Młode Media https://www.facebook.com/FTGniezno

Radosław Nawrocki

Postprodukcja dźwięku: Hurtownia Dźwięku

https://www.facebook.com/StudioNagranHurtowniaDzwieku

Kajetan Święcichowski

Koordynator projektu Kazimierz "Tinkers" Kubów

https://www.facebook.com/kazimierztinkers.kubow

styczeń 2020

WARSZTATY Z GRAFIKI W AFTER EFFECTS

W ramach warsztatów 12 młodych ludzi pracowało nad projektem graficznym dla wydarzenia jakim jest WOŚP. Udało nam się zrealizować dżingiel promujący Bieg ze Stolicy do Stolicy. Zobaczcie efekty młodych grafików.Zapraszamy na coroczne Zimowe Warsztaty

W warsztatach uczestniczyło 9 osób. W doskonałej atmosferze, merytorycznie zgłębialiśmy tematykę filmową. Było zacnie!

grudzień 2019

Warsztaty realizacji filmowej.

Jak działać na planie filmowym, synchronizacja kamer, montaż materiału z koncertu. Tego wszystkiego nasi podopieczni z gnieźnieńskich i wrzesińskich szkół dowiedzieli się pracując przy produkcji koncertu "Powitajmy Maleńkiego.

listopad 2019

Produkcja klipu filmowego dla ZiP.

Popełniliśmy dla muzyków Zagrali i Poszli taki oto przekaz z magicznego miejsce w Gnieźnie! Świetny klimat, muza i... ludzie, ludzie życzliwi. W Nowym Roku tej życzliwości życzymy wszystkim. Aaaa i otwórzcie swoje portfele dla WOŚP!

Odwiedziła nas Agata https://www.facebook.com/nawrockabroadcast/

która jest specjalistą od efektów specjalnych. Były efekty i był jej pies Czort który pracował w roli modela na ściance green screen.

Warsztaty z rozszerzonej rzeczywistości.

To była petarda!!! Młodzi adepci sztuki filmowej zaangażowali sie w tworzenie prostych animacji i nakładanie ich live na obraz swojego telefonu. Cuda na kiju :-), nie to pełne zaskoczenie i walka w programie Adobe Aero. Mała próbka obok choć w słabej jakości.Warsztaty ze studentami UAM

A w poniedziałek w naszej fundacji przybyła grupa studentów

Instytut Kultury Europejskiej UAM, by w ramach ćwiczeń zmontować wcześniej nagrane filmy. Nie jest tak, że lubimy siedzieć w ciemności, wymaga tego dobro montażu:-) Jeśli myślisz o swoim rozwoju filmowym, skontaktuj się z nami! Na pewno pomożemy!😀zapraszamy was do współpracy!

Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują rozwoju filmowego! Mamy wreszcie swój kąt w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie (w skrócie Kaziu) Służymy radą i sprzętem, weź tylko swój tornister pomysłów i wioooo! Niedługo zaproponujemy różne formy warsztatów dla początkujących filmowców, oraz tych bardziej zaawansowanych!Warsztaty z You Tube.

Stary Ratusz to jedna z niewielu instytucji kultury, która nie boi się nowych technologi👏👏

Było zacnie. Dziękujemy!Zapraszany na warsztaty z You Tube.

https://www.youtube.com/watch?v=Qc6d-qJ2rNY

Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji co będziecie w ten piątunio robić, to zapraszamy na warsztaty! Gniezno, Stary Ratusz, godzina 17.00 ruszamy!

Obok dżingiel jaki stworzyliśmy.Noc Zawodowców. Reportaż

Mieliśmy przyjemność-w ramach warsztatów filmowych- zrealizować krótki reportaż z doskonałej imprezy "Noc Zawodowców" w Gnieźnie.Zdjęcia Radosław Nawrocki Stasiu Walk, Montaż Jadzia Krol, Radosław Nawrocki.

Jeśli się Wam podoba taka forma i nasza praca?Noc Zawodowców. Zaproszenie organizatora.

Tutaj zaproszenie na Noc Zawodowców! Ten krótki dżingiel zrealizowaliśmy dla CKZiU w Gnieźnie. ZAPRASZAMY NA WYDARZENIE!